1. http://www.haberavrasya.com/
 2. YAŞAM

Kategori : YAŞAM

Yayınlama Tarihi:09.11.2016 17:03:00

425 Defa okundu.

Bakırköy Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, FETÖ'nün darbe girişimini protesto sırasında Bağcılar'da 16 yaşında şehit düşen oğlu Halil İbrahim Yıldırım'ın organlarını bağışlayan anne Gazel Yıldırım'a plaket verdi.

İSTANBUL

Bakırköy Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini protesto sırasında Bağcılar'da 16 yaşında şehit düşen Halil İbrahim Yıldırım'ın organlarını bağışlayan ailesine plaket sunuldu.

Bakırköy Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince Organ Bağış Haftası kapsamında, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen etkinlik, İstiklal Marşı'nın söylenmesi ve saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.

İstanbul Sağlık Müdürlüğü Organ ve Doku Nakli Marmara Bölge Sorumlusu Ahmet Demirel, yaptığı konuşmada, organ bağışının hayat kurtardığını ve bu konuda vatandaşların bilgilenmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'de 70 bin kişinin organ yetmezliği pençesinde olduğunu belirten Demirel, "İki il nüfusundan fazla insan organ yetmezliği nedeniyle organ beklemektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı birçok hasta bugün bekleme listesinde beklemekte. Beklemek ise çok zor. Organ bağışı yapan bütün ailelere teşekkürlerimi iletiyorum." diye konuştu.

"Oğlum vefat etti, diğer canlar yaşasın"

Etkinliğe, 15 Temmuz'da Bağcılar'da FETÖ'nün darbe girişimini protesto sırasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen 16 yaşındaki oğlu Halil İbrahim Yıldırım'ın organlarını bağışlayan anne Gazel Yıldırım da katıldı.

Yıldırım, gözyaşlarını tutamadığı konuşmasında, duygularını şu sözlerle dile getirdi:

"Çok zor. Boğazım düğümleniyor ve konuşamıyorum. Halil İbrahim'in organlarını bağışlayarak, çok güzel bir şey yaptığımı düşünüyorum. Babası ile beraber güzel bir karar verdiğimizi düşünüyoruz. Herkesin bu kararı vermesini öneriyorum. Oğlum vefat etti, diğer canlar yaşasın. Toprağın altında organları çürüyeceğine, başka insanlara hayat versin, onlar yaşasın."

Konuşmaların ardından anne Gazel Yıldırım'a, Bakırköy Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Celal Yola ve İstanbul Bakırköy Kamu Hastaneleri Birliği Mali Hizmetler Başkanı Muhlis Eren tarafından plaket takdim edildi.

Etkinlikte, diğer donör ailelerine de plaket verildi.

Şehit oğlunun organlarını bağışlayan anneye plaket

425 Defa okundu.

Facebookla Yorum yaz

Yorumlar

Bu içeriğe ait ilk yorumu sen yapmak ister misin?

Yorum Yazınız

 • Hakkari'de 153 bin av fişeği ele geçirildi
  Hakkari'de bir kamyonda yapılan aramada 153 bin 250 av fişeği ele geçirildi.
   01.05.2017
  Hakkari'de 153 bin av fişeği ele geçirildi
  Hakkari'de bir kamyonda yapılan aramada 153 bin 250 av fişeği ele geçirildi.
   01.05.2017

  Editörün Seçimi

  Çok Okunanlar

  • Haber
  • Video
  • Foto Galeri