1. http://www.haberavrasya.com/
 2. YAŞAM

Kategori : YAŞAM

Yayınlama Tarihi:10.11.2016 16:03:00

496 Defa okundu.

Sakarya'daki evinden 40 gün önce ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan üniversite öğrencisi Alihan Yüksel'in annesi, oğlunu Gaziantep'te arıyor.

GAZİANTEP

Sakarya'nın Sapanca ilçesindeki evinden 40 gün önce ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan 21 yaşındaki Alihan Yüksel'in annesi, Suriye'ye geçtiğinden şüphelendiği oğlunu Gaziantep'te arıyor.

Anne Şenel Yüksel, Sakarya Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi oğlunun 40 gün önce evden çıktığını ve kendisinden bir daha haber alınamadığını söyledi.

O sırada kendisinin Gaziantep'te olduğunu, eşini arayıp oğlunu sorduğunda, Alihan'ın gece eve gelmediğini öğrendiğini anlatan Yüksel, "Aslen Gaziantepliyim. Alihan'ın kaybolduğu gün de buradaydım. Alihan hiç evden çıkmazdı. Eşime hemen polise başvurmasını söyledim. Ben de hemen Sapanca'ya döndüm. Birkaç gün önce babasıyla tartışmış. Babası ya okula ya da askere gitmesini, evde oturmamasını söylemiş. O da babasına 'yakında gideceğim benden kurtulacaksınız' demiş. Evden çıkarken yanına küçük bir valiz almış. Arkadaşları onu otogara bırakmış. Otogardan Hatay'a bilet almış." diye konuştu.

Oğlundan bir iz bulmaya çalışırken Gaziantep'teki akrabalarının yanında kalan Yüksel, kayıp başvurusu yaptıklarını ancak yapılan incelemeden henüz sonuç alınamadığını dile getirerek, "Ben de kendi çabamla aramaya başladım. Eşim de Hatay'a gitti. Alihan'ın otobüse binerken görüntüsü var ancak Hatay'da onunla ilgili bir görüntüye ulaşamadık." dedi.

Yüksel, oğlunun Suriye'ye savaşmaya gittiğinden endişelendiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Suriye'deki durumla yakından ilgileniyordu. Bize 'Suriye'deki çocukları görmüyor musunuz? Siz rahat yatabiliyor musunuz' diyordu. Videoları seyrediyordu. Suriye’deki muhaliflerin, Türkmenlerin videolarını seyrediyordu ama biz gideceğinden hiç şüphelenmedik. DEAŞ'a bilerek katılacağını sanmıyorum. Belki kandırmışlardır. Gitmeden 2 gün önce konuşmuştum. Motosikletini ve yürüyüş bandını sattığını söyledi. Ben de 'oğlum paranı sakla üstüne ilave eder sana araba alırız' dedim. O da 'Anne seni çok seviyorum' dedi. Bu son konuşmamızdı. Oradan aldığı parayı da cebine koyarak gitmiş. Cep telefonunu evde bırakmış sadece sim kartını almış ama ona da ulaşılamıyor. Hatay'a bilet aldığı için Suriye'ye geçmiş olabileceğinden şüpheleniyoruz."

Muhabir: Zuhal Kocalar

40 gündür kayıp olan oğlunu arıyor

496 Defa okundu.

Facebookla Yorum yaz

Yorumlar

Bu içeriğe ait ilk yorumu sen yapmak ister misin?

Yorum Yazınız

 • Hakkari'de 153 bin av fişeği ele geçirildi
  Hakkari'de bir kamyonda yapılan aramada 153 bin 250 av fişeği ele geçirildi.
   01.05.2017
  Hakkari'de 153 bin av fişeği ele geçirildi
  Hakkari'de bir kamyonda yapılan aramada 153 bin 250 av fişeği ele geçirildi.
   01.05.2017

  Editörün Seçimi

  Çok Okunanlar

  • Haber
  • Video
  • Foto Galeri